MY FASHION
MY FASHION – módní oblečení a doplňky
HUGO BOSS
Oblečení značky HUGO BOSS
Úvod / O značce 

Historie

Počátky nebyly jednoduché

Historie HUGO BOSS sahá k roku 1924, kdy Hugo Ferdinand Boss založil v Metzingenu svou krejčovskou dílnu. Bohužel se mu příliš nedařilo a krize ho brzy dohnala k bankrotu. Nicméně Hugo se nechtěl vzdát svých snů, a tak v roce 1931 postavil podnik znovu na nohy, když začal šít kvalitní a precizně zpracované vojenské uniformy.

Vznik světového fenoménu

V roce 1948 Hugo Ferdinand Boss zemřel, ale poptávka po kvalitních pánských civilních oblecích byla velká a právě Bossovy švadleny ji dokázaly skvěle uspokojit.

Německá preciznost a vysoká kvalita používaných látek záhy katapultovala značku HUGO BOSS na první místo v pánské módě. A tento úspěch dal v roce 1948 základ pro založení společnosti HUGO BOSS GmbH., která je dnes v oblasti módy již fenoménem.

Značka Hugo Boss stála u prvního sponzoringu

V 70. a 80. letech se společnost zapojila i do mezinárodního obchodu. Pro budování povědomí o značce byl bezesporu významným krokem značně pionýrský počin, a to zcela první sportovní sponzoring v oblasti motosportu ve spolupráci se značkou Porsche.

Značka rozšiřuje svůj sortiment i působnost

Na začátku 90. let získala většinový podíl italská módní skupina Marzotto S.p.A. Tyto roky byly též začátkem pro samostatnou trendovou značku HUGO a luxusní značku Baldessarini. Postupně byla rozšířena dosavadní nabídka oblečení, parfémů a brýlí též o spodní prádlo a ponožky.

Počátkem 21. století přibyly další licence na výrobu obuvi, doplňků a hodinek. V tomto období uvedla společnost např. i novou luxusní kolekci pro muže BOSS Selection. V roce 2003 byla znovu uvedena linie s funkčním sportovním oblečením BOSS Green. Později byla posílena i sekce dámské módy o již existující BOSS Orange.

Významným milníkem se v roce 2003 stalo otevření vlajkové prodejny HUGO BOSS na Champs-Elysées v Paříži. V roce 2006 pak HUGO BOSS otevřel již svou tisící prodejnu. O dva roky později zahájila společnost on-line prodej ve Velké Británii. Později s tímto on-line konceptem vstoupila i na trhy v Nizozemí, Německu, Francii a USA. Současně došlo k rozšíření nabídky o dětské oblečení, BOSS Green pro ženy a nejnovější přírůstek – kolekci povlečení a výrobků do koupelen (Bed&Bath collection).

HUGO BOSS v současně době prodává své výrobky ve 124 zemích světa v rámci více než 6 100 prodejních míst.  

Více o značce HUGO BOSS se dočtete na: www.hugoboss.com 

Kolekce

BOSS Black

široké spektrum elegantního dámského a pánského oblečení včetně doplňků pro příležitosti jako jsou obchodní jednání, formální společenské události a příležitostný sport

BOSS Orange

příležitostné dámské a pánské oblečení včetně doplňků, neobvyklé materiály, vibrující barvy a pečlivé detaily

BOSS Green

golfová sportovní pánská a dámská kolekce, která slibuje optimální kombinaci pro sport a módu


Sponzoring

HUGO BOSS je velice aktivní v oblasti sponzoringu umění a sportovních aktivit. V oblasti sportu je rozhodně nejznámější partnerství s úspěšnou stájí Formule 1, týmem McLaren Mercedes, která se traduje již od roku 1981. 

Více se o sportovních sponzorských aktivitách značky HUGO BOSS dočtete na: http://www.hugoboss.com/de/en/emag/sportsSponsorship/